Back to Question Center
0

Wyjątki od rekomendacji Google Analytics - All And More Autor Semalt Expert

1 answers:

Nie byłoby błędem twierdzenie, że Google Analytics jest jednym z najsilniejszych i najbardziej wszechstronnych narzędzi do śledzenia wszystkich rodzajów źródeł ruchu. Zapewnia to, że odwiedzający witrynę odwiedzają prawdziwe osoby, a nie boty i botnety, które mogą zaszkodzić witrynie w ciągu kilku dni. Możesz generować ruch za pośrednictwem serwisów społecznościowych, reklam, marketingu e-mailowego lub bezpośredniego ruchu z wyszukiwarki. W tym celu musielibyście napisać przyciągające uwagę i informacyjne treści oraz wstawić swój link do serwisów społecznościowych, aby przyciągnąć dużą liczbę osób .

Chociaż podstawy Google Analytics są łatwe do zrozumienia, należy zwrócić uwagę na sposób konfigurowania witryn w zależności od charakteru prowadzonej działalności. Google dostarczyło swoim użytkownikom wiele wskazówek, trików i informacji i dobrze się uczyć dzięki samouczkom internetowym. W rzeczywistości każdy z nas może skonfigurować i ponownie skonfigurować kanały i ich systemy.

Jason Adler, menedżer ds. Sukcesu klienta Semalt , omówił tutaj, w jaki sposób działa wykluczanie odsyłaczy, jakie rodzaje domen należy wykluczyć i jak skonfigurować listy wykluczeń polecających .

Jak działa wyłączanie skierowań Google Analytics

Wykluczenie odesłań Google Analytics działa dokładnie tak, jak to opisał Google. Wyklucza ruch zarejestrowany z kilku domen w Twoim raporcie polecającym. Oznacza to, że nie można generować ruchu z tych źródeł. Proces ten działa, gdy dostosujesz ustawienia w opcji polecania i zablokujesz domeny, od których nie chcesz uzyskiwać widoków. Wykluczenie tych linków z Twojego skierowania zapewni, że Twoja witryna uzyska ruch o wysokiej jakości, a ich źródła są zgodne z prawem. Ważne jest również określenie, ile sesji potrzebuje Twoja strona internetowa. Oznacza to, że jeśli wykluczysz ruch z niektórych domen, użytkownicy z tych linków nie będą mogli otworzyć twoich witryn. Jeśli na przykład adres URL witryny to abc.com, możesz aktywować listę Wykluczenia ze skierowań Google Analytics. Odwiedzający z mediów społecznościowych, w szczególności z Facebooka i Twittera, wylądują na Twojej stronie, ale ich odwiedziny nie będą wliczane do zarobków AdSense .

Jakie dziedziny należy wyłączyć

Powinieneś wykluczyć wszystkie domeny, które są nieoryginalne lub wyglądają źle. Są dwa przypadki, gdy chcesz, aby niektóre domeny zostały wykluczone. Przede wszystkim powinieneś sprawdzić i zablokować wszystkie nieznane domeny trzydziestostronne i ich linki partnerskie. Jeśli osoby z tych linków będą odwiedzać Twoją witrynę, nie będą w stanie stworzyć dla Ciebie żadnego problemu. Dotyczy to wszystkich witryn internetowych i nazw domen. Musiałbyś być pewny ich prawowitości i autentyczności, w przeciwnym razie nie musisz podejmować ryzyka. Powinieneś także zablokować domeny z wieloma linkami. Jeśli Twoja witryna zawiera linki do dużej liczby stron w postaci postów gości, powinieneś nawigować między nimi i sprawdzić, które witryny są dobre. Wszystkie domeny, które wyglądają nieautentycznie, powinny zostać zablokowane, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie .

Skonfiguruj wykluczanie skierowań Google Analytics

Powinieneś skonfigurować wykluczanie odesłań Google Analytics, dodając nowe nazwy domen do listy wykluczeń ze skierowań. W tym celu należy utworzyć listę wszystkich tych domen i wyłączyć ich linki w sekcji administracyjnej Google Analytics .

November 23, 2017
Wyjątki od rekomendacji Google Analytics - All And More Autor Semalt Expert
Reply