Back to Question Center
0

Wskazówki od Semalta: Korzystanie z pliku .htaccess w Google Analytics

1 answers:

W ciągu ostatnich kilku miesięcy spam związany z analityką Google Analytics był przedmiotem dyskusji w branży marketingu cyfrowego . Blokowanie i usuwanie zarówno robota, jak i spamu duchowego z raportu GA nie może być w żaden sposób ignorowane. Uzyskiwanie, uzyskiwanie i analizowanie czystych i dokładnych raportów powoduje, że witryna WordPress jest śledzona i znajduje się wysoko w rankingu algorytmów .

Jako webmaster, znaczenie prowadzenia badań i zrozumienia, w jaki sposób spam skierowany jest na strony internetowe, ma ogromne znaczenie. W przypadku blokowania spamu polecającego Google Analytics w części 1, usuwanie spamu ze strony odsyłających i spamu skierowania robotów indeksujących powinno być wykonywane w różny sposób. Zdaniem specjalistów ds. Marketingu, spam odsyłający widmo skręca dane GA przy użyciu zewnętrznych serwerów. Z drugiej strony spam robotów bezpośrednio uzyskuje dostęp do Twojej witryny. Aby usunąć spam z analityki, należy rozważyć wykonanie następujących trików oferowanych przez Jacka Millera, menadżera ds. Sukcesu seniorów Senior Sempose .

Usuwanie spamu polecającego GA przy użyciu .htacess szczególnych względów

Usuwanie spamu polecającego GA przy użyciu specjalnych uwag .htaccess jest zadaniem typu zrób to sam, które można wykonać bezpośrednio przy użyciu lokalnego komputera. Ta metoda daje webmasterom możliwość korzystania z edytora htaccess WP i kontroli htaccess WP.

WordPress sprawia, że ​​usuwanie zarówno robota, jak i spamu duchowego jest łatwiej dostępne dzięki wtyczkom. Należy jednak pamiętać, że nie trzeba logować się bezpośrednio na stronie WordPress, aby wykonać plik .htacess i usunąć spam z analityki podczas korzystania z wtyczek. Jeśli zauważysz, że nie masz pliku .htacess na swoim WordPressie, przejdź do "Ustawień" swojej witryny i wybierz "Permalinks". Stuknij w "Zapisz zmiany", aby uruchomić katalog i usunąć spam z analityki.

Wykorzystanie metody .htacess do usuwania spamu z analityki

Korzystanie z pliku .htaccess w celu usuwania i usuwania spamu z Google Analytics jest bardzo proste i łatwe. Ta technika działa najlepiej, aby zablokować spam robotowi przed dostępem do Twojej witryny. Aby uzyskać dostęp do pliku konfiguracyjnego .htaccess w swojej witrynie, przejdź do domeny głównej serwera witryny. Oto przewodnik proceduralny, który pomoże Ci zablokować spam skierowania z raportu analitycznego za pomocą pliku konfiguracyjnego .htacess .

  • A) Przejdź do domeny głównej serwera witryny, aby znaleźć plik .htaccess. Zapisz plik w katalogu i wygeneruj kolejną kopię, aby utworzyć rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych.
  • B) Zaktualizuj swój plik do najnowszych źródeł, z których pochodzi spam odwołań. Rozpocznij proces wykluczania spamu ze skierowań i dodaj "RewriteCond" w oryginalnym wierszu polecenia
  • .
  • C) Po upewnieniu się, że wykluczenie zostało wykonane pomyślnie, skopiuj zmienioną wersję i zastąp ją na serwerze witryny. W niektórych przypadkach Twoja witryna może się nie załadować. Nie musisz się martwić. Ponownie prześlij oryginalną kopię, aby przywrócić poprzednie wersje

Dlaczego nie powinieneś modyfikować swojego pliku .htacess

Jako webmaster możesz mieć ochotę zmienić plik WordPress .htacess, aby spełnić Twoje potrzeby i specyfikacje w czasie rzeczywistym. Można jednak użyć pliku konfiguracyjnego, aby zablokować zakres adresów IP przed dostępem do witryny. Jest to kolejna sztuczka wykorzystywana przez webmasterów do łatwego usuwania spamu z analityki. Po zablokowaniu zakresu lub pojedynczych adresów IP użytkownicy próbujący uzyskać dostęp do witryny za pomocą adresów zawsze napotykają błędy .

Zarządzanie witryną internetową dotkniętą robakiem i spamem duchowym może być męczącym zadaniem. Nie musisz jednak panikować, jeśli napotkasz spam odsyłający w raportach Google Analytics. Wykonaj wyżej omówione metody, aby skutecznie usuwać spam z analityki .

November 26, 2017
Wskazówki od Semalta: Korzystanie z pliku .htaccess w Google Analytics
Reply