Back to Question Center
0

The Semalt Islamabad Expert: Darodar Referral Traffic w statystykach Google Analytics

1 answers:

W grudniu 2013 r. Pojawiła się nowa witryna phantom określająca się jako Darodar, by podrażnić twórców stron internetowych w Internecie. Wielu programistów znalazło tego bota w swoich raportach Google Analytics w podsekcji ruchu odsyłającego. Pojawianie się tam wpływa na dane Google Analytics, ponieważ sprawia, że ​​Twoja witryna zyskuje coraz większy ruch. To nie jedyny problem, który Dorodar przedstawia. Świadomość, że podejrzana strona zakłóca twoje dane, jest równie niepokojąca .

Sohail Sadiq, wiodący specjalista z Semalt , zapewnia tutaj pomocną praktykę w tym zakresie.

Jak Darodar tłumaczy statystyki twojej strony

Ruch przekierowujący Darodar, który widzisz w swojej analizie sieci, nie jest rzeczywistym ruchem. Ich robot indeksujący trafia na twoją witrynę tylko wtedy, gdy zbiera dane sieciowe (powody, dla których zbiera dane sieciowe, wzbudza podejrzenia). Ingerencja Darodara negatywnie wpływa na zaangażowanie i statystyki konwersji w witrynie. Dzieje się tak, ponieważ przyczynia się do generowania fałszywych statystyk dotyczących łącznej liczby odwiedzin, współczynnika odrzuceń, stron na wizytę i współczynników konwersji .

Istnieje kilka trudności w radzeniu sobie z gąsienicami Darodar. Wielu webmasterów zostało rozwścieczonych przez tę witrynę i opublikowało ich wybuchy w Internecie. Jedna z osób dotkniętych skutkami opublikowania informacji o CEASE i DESIST zauważyła, że ​​zapewniła witrynę w celu uniemożliwienia indeksowania swojej witryny .

Wściekłość poszkodowanych internautów jest zrozumiała, biorąc pod uwagę, że istnieją różne konkretne powody, by podejrzewać działalność Darodar. Po pierwsze, domena została zarejestrowana tylko na jeden rok - minimalny wymagany czas rejestracji. Wiele fałszywych stron wykazuje tę cechę. Po drugie, witryna Darodar nie ma bezpiecznego połączenia SSL. Po trzecie, witryna chce sprzedać usługę, która jest już bezpłatna w sieci; udostępnianie analityki internetowej dla firm.

Jak więc można zablokować Darodar?

Możesz utworzyć niestandardowy widok, aby usunąć mylące dane robota Darodar z raportów GA. Inna metoda polega na tworzeniu zaawansowanego segmentu. Są to dwa najpopularniejsze sposoby radzenia sobie z Darodarem, ale twórcy stron internetowych wymyślili różne rozwiązania tego samego.

Niektórzy stosują białą listę Robots.txt, gdy uważają, że boty pobierają znaczną część zasobów serwera. Wiele botów przestrzega dyrektyw robot.txts. Jedynym problemem związanym z tą metodą jest to, że musisz pamiętać o dodaniu wszystkich ważnych robotów do swojej białej listy .

Możesz również użyć zapory sieciowej, aby chronić boty, które nie przestrzegają dyrektyw robots.txt. Ta metoda może radykalnie zmniejszyć ilość zasobów dostępnych i używanych przez boty spamu, w tym Darodar .

Inni deweloperzy sugerują blokowanie ruchu wywoływania Darodar poprzez plik .htaccess i podanie prostego powodu. Przyczyna może być jasna, ponieważ "Darodar.com należy unikać, ponieważ istnieje wiele podejrzeń co do powodu gromadzenia danych w Internecie" .

Sieć wciąż jest pełna skarg przeciwko Darodarowi, ale z powodu złej prasy reputacja strony szybko spada. Prawdopodobnie właściciele lub menedżerowie witryny mogą w końcu zmienić swojego robota. Na razie jednak powinieneś zrobić, co tylko możliwe, aby Darodar nie zepsuł twoich spostrzeżeń Google Analytics .

November 26, 2017
The Semalt Islamabad Expert: Darodar Referral Traffic w statystykach Google Analytics
Reply