Back to Question Center
0

Semalt wyjaśnia, jak radzić sobie z spamem analitycznym Google

1 answers:

W ciągu ostatnich kilku lat bezpieczeństwo stron internetowych było poważnym problemem dla właścicieli witryn. Uzyskanie czystych raportów w Google Analytics wymaga wysokiego poziomu czujności. Spam i spam odsyłający do spamu od pewnego czasu stają się tematem dyskusji w branży marketingu treści . Otwarcie konta Google Analytics w celu znalezienia go dotkniętego spamem odsyłającym zarówno do ducha, jak i do botów może być bardzo uciążliwe .

Treść i marketing cyfrowy oznaczają osiągnięcie czystych statystyk na koncie Google Analytics. Jednak prowadzenie postępowania gospodarczego z wykorzystaniem danych, na które ma wpływ spam odsyłający, może prowadzić do błędnych interpretacji i niewłaściwych postępowań biznesowych. Firmy B2C, strony internetowe WordPress i firmy B2B wyrażają swoje obawy dotyczące bezpieczeństwa strony internetowej .

Jack Miller, starszy menedżer ds. Obsługi klienta Semalt twierdzi, że zrozumienie podstaw Google Analytics ma kluczowe znaczenie, aby poprowadzić firmę we właściwym kierunku. Duża liczba firm zawaliła się ze względu na niski ranking algorytmów w wyniku minimalnego czasu trwania sesji i wysokich współczynników odrzuceń. Budzenie się, aby znaleźć znaczną liczbę odwiedzin witryny, pochodzi od ducha, a ruch w boty może być irytujący.

Jak działa spam Google Analytics

Ostatnio właściciele witryn, którzy napotykają umiarkowany ruch, wyrazili swoje obawy dotyczące znalezienia ruchu ducha w swoim raporcie analitycznym. Na początek warto zauważyć, że istnieją dwa rodzaje spamu GA, a mianowicie:

  • Spam polecający Ghost
  • Sporny spam odsyłający do botów

Spam związany ze spamem Ghosta wpływa pośrednio na konta analityczne Google, ponieważ żadne boty nie odwiedzają witryn. Zamiast tego spamerzy przejmują kody analityczne i łączą się bezpośrednio z serwerami GA. Spamerzy mają tendencję do publikowania ruchu bezpośrednio w Twojej witrynie bez odwiedzania Twojej witryny. Według specjalistów od wyszukiwarek zajmujących się optymalizacją, Google Analytics jest najlepszym miejscem do filtrowania i blokowania spamu ze stron odsyłających .

Czy jesteś webmasterem, który odczuwa wzrost ruchu w Twojej witrynie i po zerowym czasie trwania sesji? Nie musisz panikować. To jest spam odsyłający do botów. Ruch typu "bot" działa w celu spowolnienia witryny poprzez zwiększenie ruchu i zarejestrowanie fałszywego odwołania.

Wskazówki, jak blokować spam analityczny

Korzystanie z serwerów do blokowania spamu polecającego

Blokowanie spamu skierowanego do ducha i botów na różnych serwerach i wielu stronach internetowych może być uciążliwym zadaniem do wykonania. Wyłączenie spamu analitycznego Google za pomocą serwerów wyklucza spam w postaci spamu, pozostawiając w raportach zniekształcenie spamu.

Używanie prawidłowego filtru nazwy hosta w celu wykluczenia spamu analitycznego

Korzystanie z filtru widoku nazwy hosta w celu wykluczenia spamu analitycznego można łatwo wykonać na komputerze lokalnym. Nie chcesz, aby to zadanie było czasochłonne. Utwórz nazwę hosta to filtry, które eliminują zarówno błędy związane z botem, jak i spamem ze strony duchów ze swoimi raportami .

Korzystanie z narzędzia Auto spam filtry

Narzędzie do filtrowania spamu auto jest wysoce zalecane przez ekspertów, jeśli chodzi o blokowanie spamu polecającego z twoich analiz. To narzędzie filtrujące zostało opracowane przy użyciu najnowszej wersji heurystycznej technologii w celu blokowania i wykluczania spamu polecającego ze swojego konta. Narzędzie automatycznego filtrowania spamu obejmuje funkcje skanowania w celu wykrywania i śledzenia wydajności konta Google Analytics.

Błędna interpretacja raportów Google Analytics może łatwo narazić na szwank twoje przyszłe działania marketingu cyfrowego. Ghost i boty skierowania spamu było ostatnio przedmiotem wielu agencji marketingu cyfrowego. Nie pozwól, by spam ze skierowaniami wpłynął na Twoje marzenia marketingowe. Wykonaj wyżej podświetlone strategie, aby Twoje konto było wolne od botów i spamu odsyłającego duchy

November 26, 2017
Semalt wyjaśnia, jak radzić sobie z spamem analitycznym Google
Reply