Back to Question Center
0

Semalt przedstawia osiem efektywnych sposobów unikania ataków złośliwego oprogramowania

1 answers:

Złośliwe oprogramowanie to specyficzny typ oprogramowania, który został zaprojektowany do wykonywania bez wiedzy i informacji. To narzędzie może spowodować poważne uszkodzenie urządzenia i wykraść twoje dane osobowe i pieniądze w ciągu kilku sekund.

Ross Barber, Semalt Customer Success Manager, zawsze ostrzega swoich klientów, że takie programy mogą powodować utratę wydajności komputerów, tworzenie wyskakujących reklam, blokowanie dostępu do Internetu i żądań płatności oraz generowanie różne złośliwe działania.

Kupuj i instaluj oprogramowanie antywirusowe

Zawsze powinieneś kupować wydajne oprogramowanie antywirusowe i zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem. Jeśli Twój komputer zawiera setki tysięcy wirusów, powinieneś się ich pozbyć tak wcześnie, jak to możliwe. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy kupisz i zainstalujesz autentyczne oprogramowanie antywirusowe. Nie ma potrzeby korzystania z wolnego oprogramowania, ponieważ takie narzędzia są dobre do niczego .

Zaktualizuj swoje rozwiązania bezpieczeństwa

Prawdą jest, że dostępne są różne sprawdzone narzędzia antywirusowe i zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem. Twój dostawca usług internetowych lub ekspert techniczny może lepiej Cię udzielić, jak uzyskać dobry program. Ważne jest, aby zaktualizować swoje rozwiązania bezpieczeństwa. Nieaktualne rozwiązania mogą powodować poważne problemy z urządzeniem i mogą zagrażać bezpieczeństwu w Internecie. Należy pobrać i zainstalować najlepsze systemy operacyjne i nie należy wypróbowywać starszych wersji Adobe, Java i innych odtwarzaczy multimedialnych .

Doradca lokalny

Możesz wynająć konsultanta lub uzyskać program doradcy, który poinformuje Cię o tym, co jest nie tak z twoją witryną. Możesz także omijać strony internetowe o ryzyku, takie jak strony dla dorosłych i strony hazardowe które zawierają dużą liczbę wirusów Większość tych witryn jest niezdrowych dla twojego systemu komputerowego, więc lepiej trzymać się z dala od nich. Mogą one zawierać złośliwe kody, które mogą w dużym stopniu uszkodzić Twój system.

Strony do wymiany plików

Znane witryny do udostępniania plików, takie jak BearShare, WixMx, PirateBay i Kazaa, mogą zawierać złośliwe oprogramowanie i wirusy. Dlatego nie powinieneś regularnie korzystać z tych stron. Korzystając z tych stron, lepiej jest pobierać tylko to, co jest ważne i unikać nieistotnych rzeczy .

Skanowanie okresowe

Okresowe skanowanie jest dobre dla twojego komputera, ponieważ pomaga pozbyć się złośliwego oprogramowania i wirusów. Istnieją różne darmowe programy, takie jak Spybot search i Malwarebytes; możesz wypróbować te programy, które mogą łatwo wykrywać wirusy i złośliwe oprogramowanie w Twoim systemie i usuwać zarówno główne, jak i niewielkie, złośliwe programy.

Uwaga na e-maile

Każdego dnia nasze foldery ze spamem wypełniają się dużą ilością wiadomości e-mail. Hakerzy wysyłają te e-maile, aby zwabić ludzi i zaatakować ich systemy komputerowe. Powinieneś wystrzegać się takich e-maili i nie klikaj nieznanych e-maili. Ważne jest również, aby nie otwierać załączników wiadomości e-mail .

Pozostań przy swoim

Pęknięte i pirackie programy mogą zawierać wirusy i złośliwe oprogramowanie; często zabraniają funkcjonowania urządzeń komputerowych poprzez uzyskanie poufnych danych. Dlatego zawsze należy pisać prawidłowe informacje w Internecie .

Pomyśl zanim klikniesz

Last but not least powinieneś pomyśleć przed kliknięciem na dowolny link. Nawet legalne strony internetowe mogą zawierać linki lub reklamy, które zostały ci przekazane przez napastników. Chcą ukraść twoje informacje; dlatego nie należy klikać ani otwierać nieznanych linków za wszelką cenę. Trzymaj się z dala od fałszywych i dorosłych stron internetowych, a także ich tzw. Pięknych ofert .

November 28, 2017
Semalt przedstawia osiem efektywnych sposobów unikania ataków złośliwego oprogramowania
Reply