Back to Question Center
0

Semalt: Kroki do wykonania w celu zabezpieczenia witryny przed hakerami

1 answers:

Jedną z wielkich obaw, z jakimi muszą się zmagać właściciele stron internetowych, jest pomysł zmiany ichpracować lub całkowicie go usunąć. Budowanie treści na stronie wymaga ciężkiej pracy, a to samo należy zrobić, aby ją chronić.

Oprócz regularnego tworzenia kopii zapasowych, poniżej znajduje się lista wskazówek przygotowanych przez Michaela Browna Semalt Customer Success Manager, który okaże się przydatny w celu zapewnienia bezpieczeństwa witryny:

1. Zaktualizuj wszystkie platformy i skrypty

Wśród najlepszych rzeczy do zrobienia jest aktualizacja wszystkich platform i skryptów zainstalowanych w przeglądarceregularnie. Powodem jest to, że te narzędzia często mają otwarte kody źródłowe, które są dostępne dla programistów z dobrymi intencjami, jak równieżhakerzy. Hakerzy witryn mogą zagłębiać się w kod, szukając słabych punktów lub luk, które mogą wykorzystać w celu uzyskania dostępu i kontroliStrona internetowa. Aktualizacja nie zajmuje dużo czasu i skutecznie zapobiega tym zagrożeniom.

2. Zainstaluj wtyczki bezpieczeństwa w stosownych przypadkach

Po poprzedniej próbie aktualizacji upewnij się, że przeglądarka ma zabezpieczeniazainstalowane wtyczki, aby zapobiec próbom wejścia hakerów bez pozwolenia. Wtyczki bezpieczeństwa rozwiązują nieodłączne problemydowolnej platformy i przeszkadzać w ewentualnych działaniach hakerskich. Alternatywnie, SiteLock jest narzędziem, które dokłada wszelkich starań, aby zapewnić regularnośćmonitorowanie raportów po udaremnieniu prób hakerskich. Jeśli sukces firmy zależy od prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, to SiteLockjest cenną inwestycją.

3. Użyj HTTPS

Korzystając z HTTPS, można zauważyć, że zielony pasek pojawia się na pasku przeglądarkiostrzegając, że ktoś zamierza przekazać poufne informacje na stronie internetowej. Skrócone pięć liter jest ważnym wskaźnikiem bezpieczeństwaoraz że dostarczenie wymaganych informacji jest bezpieczne..Jeśli witryna firmy wymaga od odwiedzających podawania swoich prywatnych informacji, wtedymusi inwestować w certyfikat SSL. Jest on dostępny za dodatkową opłatą, ale znacznie zwiększa wiarygodność witrynyjest bezpieczniejszy.

4. Sparametryzowane zapytania

Najczęściej spotykanymi atakami witryn sieci Web, których ofiarami pada wiele witryn, są te związane z SQLzastrzyki. Zastrzyki SQL mają znaczenie w formularzach internetowych lub parametrach adresu URL, które dają dostęp do informacji zewnętrznych w celu dostarczenia informacji, gdy sąpozostawić do otwarcia. Co się dzieje, że hakerzy witryny wstawiają kod do bazy danych strony internetowej, która pozwala im na łatwe wejście w dowolnym momenciechcieć. Jest to problem dla właścicieli witryn, ponieważ mają one chronić prywatne informacje, którym ufają klienci. Sparametryzowanekwerendy zapewniają, że kod używany na stronie jest stały i dlatego nie ma miejsca na dodatki. Hakerzy witryn uważają, że jest to niemożliwe do pokonania.

5. Polityka bezpieczeństwa treści (CSP)

Innym popularnym medium, z którego korzystają hakerzy witryn, są ataki typu cross-script (XXS). Dzięki nim udało im się zrzucić złośliwy JavaScriptkod na stronach witryny. Sparametryzowana strategia używana razem z CSP, która pozwala użytkownikowi zdefiniować domeny przeglądarkipowinien uważać za legalne źródła skryptów wykonywalnych, gdy wylądują na stronie powinny wystarczyć. Przeglądarka może następnie zignorować wszystkieinne, które nie znajdują się na liście dyrektyw, mogły wprowadzać zmiany na stronach internetowych.

6. Bezpieczne hasła

Ludzie wybierają hasła, które są łatwe do zapamiętania. Należy jednak postarać się wymyślić bezpieczne hasło.Im dłuższe hasło, tym lepiej. Powinien używać znaków, cyfr i liter. Oczywiste hasła wprowadzają integralnośćStrona internetowa w grę. W ten sam sposób ustanow te same wymagania dla haseł, których używają użytkownicy.

7. Zablokuj uprawnienia do katalogów i plików

Każdy plik i folder na stronie ma zestaw uprawnień i kontroli, kto może je czytać, pisać lub wykonywać. Przydzielaćkto ma dostęp do każdego z tych uprawnień na podstawie użytkownika i grupy, do której należą.

November 23, 2017
Semalt: Kroki do wykonania w celu zabezpieczenia witryny przed hakerami
Reply