Back to Question Center
0

Semalt Expert - Wskazówki, jak powstrzymać Google od przeszukiwania Twojej witryny WordPress

1 answers:

Blokowanie wyszukiwarek od tymczasowego indeksowania witryny internetowej, dopóki nie minie faza rozwoju, ma ogromne znaczenie dla marketingu internetowego. Jako właściciel strony internetowej, Twoim głównym celem jest uzyskanie indeksu Google na swojej stronie internetowej i jak najszybsze pozycjonowanie w algorytmie .

Po zainstalowaniu WordPressa zatrzymanie przeszukiwania witryny przez Google to pierwsza rzecz, którą powinieneś zrobić. Wczesna faza rozwoju witryny może stać się chaotyczna i zrujnować twoje przyszłe starania o pracę jako konsultant marketingowy. Pierwszą rzeczą, która uderza w większość umysłów webmasterów po rozpoczęciu procesu tworzenia stron internetowych, jest generowanie ruchu i zapraszanie robotów i robotów do indeksowania ich witryn.

W jaki sposób blokujesz wyszukiwarki i uniemożliwiasz Google indeksowanie Twojej witryny? To jest pytanie, które trafia w umysły wielu webmasterów .

Igor Gamanenko, najlepszy ekspert z Semalt , podaje tutaj kilka wskazówek i wskazówek, jak powstrzymać wyszukiwarki i Google od tymczasowego zaindeksowania witryny, aby utorować drogę do rozwoju stron internetowych .

Używanie hasła do ochrony witryny za pomocą cPanel

Znaczenie ochrony nowej witryny za pomocą hasła i zatrzymania przeszukiwania go przez Google może być wystarczająco podkreślone. Nie chcesz, aby wyszukiwarki zrujnowały twoją stronę w fazie rozwoju. Jako właściciel strony internetowej możesz łatwo chronić swoje pliki rejestru za pomocą pulpitu nawigacyjnego cPanel. Przeszukiwacze sieci, tacy jak Google, nie są w stanie indeksować ani uzyskiwać dostępu do plików rejestru chronionych hasłem. Aby zabezpieczyć twój plik hasłem;

a) Uruchom swoje konto cPanel i wybierz "Ochrona hasłem katalogów"

b) Otwórz katalog domowy twojego konta i kliknij "Idź. "

c) Wybierz lokalizację, w której zainstalowany jest twój WordPress

d) Wybierz opcję "Zabezpiecz hasłem ten katalog" i wpisz nazwę katalogu, który ma być chroniony w następnym polu. Kliknij przycisk "Zapisz"

e) Po otrzymaniu kodu powodzenia wróć do deski rozdzielczej i utwórz nową nazwę użytkownika i hasło. Kliknij "Modyfikuj autoryzowanego użytkownika / dodaj", aby tymczasowo uniemożliwić Google indeksowanie Twojej witryny

Używanie pliku Robots.txt do blokowania wyszukiwarek

Aby zablokować innym wyszukiwarkom i Google indeksowanie witryny, ręcznie wygeneruj i prześlij wygenerowany plik robots.txt do katalogu witryny i poinstruuj wyszukiwarki i Google, aby nie indeksowały Twojej witryny .

Inną alternatywą jest użycie wbudowanej funkcji zainstalowanego WordPressa, aby poinstruować wyszukiwarki, aby nie indeksowały Twojej witryny. Aby to wykonać,

a) Otwórz pulpit nawigacyjny WordPress i kliknij "Ustawienia", a następnie wybierz "Czytanie" .

b) Wybierz opcję "Zniechęcaj wyszukiwarki do indeksowania tej witryny" i kliknij "Zapisz zmiany", aby tymczasowo zablokować indeksowanie witryny przez wszystkie wyszukiwarki .

Zabezpiecz swoją witrynę hasłem za pomocą wtyczki WordPress

Jako webmaster możesz użyć wtyczki WordPress, aby uniemożliwić Google indeksowanie Twojej witryny. Zaleca się jednak użycie zaktualizowanej wtyczki, aby uzyskać skuteczne rezultaty. Aktywuj swoją wtyczkę i kliknij "Ustawienia". Uruchom wtyczkę i ustaw nowe hasło. Kliknij przycisk "Zapisz zmiany", aby zablokować indeksowanie wyszukiwarek w witrynie .

Dbanie o bezpieczeństwo dokumentacji internetowej i statystyki jest sprawą najwyższej wagi marketingu cyfrowego . Blokowanie wyszukiwarki Google przed przeszukiwaniem i indeksowaniem witryny zapewnia wystarczającą ilość czasu na jej rozwinięcie i uzyskanie czystych danych w czasie rzeczywistym. Użyj wyżej wymienionych wskazówek, aby tymczasowo nie indeksować witryny przez Google i inne wyszukiwarki .

November 26, 2017
Semalt Expert - Wskazówki, jak powstrzymać Google od przeszukiwania Twojej witryny WordPress
Reply