Back to Question Center
0

Semalt Expert o eliminowaniu spamu polecającego w Google Analytics

1 answers:

Jeśli korzystasz z konta Google Analytics dla swojej witryny, być może zauważyłeś duży ruch pochodzący z copyrightclaims.org, get-free-social-traffic.com, floating-share-buttons.com, oo-6 -oo.com, free-traffic.xyz i inne podobne domeny, które nadal pojawiają się w twoich statystykach. Te podejrzane strony wciąż wysyłają fałszywy ruch i są znane jako spam kierujący.

Spam polecający ma na celu oszukanie webmasterów i blogerów do odwiedzania ich własnych witryn i stron jako odnośników, generując dochody dla siebie i poprawiając ranking swoich stron w wynikach wyszukiwania .

Jack Miller, starszy menedżer ds. Sukcesu klientów Semalt , przedstawia kilka istotnych kwestii w tym zakresie.

Wszystkie fałszywe polecenia o właściwościach opisanych powyżej są znane jako odesłania od osób duchowych. Jako biznesmen powinieneś wiedzieć, jak odróżnić fałszywe skierowania od legalnego ruchu, aby uniemożliwić robotom indeksowanie Twojej witryny w Internecie. Jeśli bzdury będą nadal indeksować Twoją witrynę, istnieje ryzyko, że jej ranking zostanie naruszony, a ich ślady pozostaną na Twoim koncie Google Analytics przez całe życie.

Jak działa spam duchowy i spam odsyłający

Przede wszystkim należy ocenić liczbę wyświetleń strony, a ten raport jest obecny na koncie Google Analytics. Po załadowaniu stron kod śledzenia wysyła żądania do google-analytics.com/collect w celu zebrania informacji o wyświetleniach strony. Dokument Measurement Protocol Reference dostarcza dokładnych informacji o tym, co dzieje się na Twojej stronie.

Jeśli rzeczywisty odwiedzający nie odwiedza Twojej witryny, konto Google Analytics nie pokazuje dokładnych wyników, a współczynnik odrzuceń zawsze wynosi cent procent. W takich okolicznościach jedyną informacją, którą musisz znać, jest Twój identyfikator nieruchomości, który można łatwo wyodrębnić, umieszczając poniższy kod na swojej stronie internetowej .

[usunięty]

(funkcja (i, s, o, g, r, a, m) {i ['GoogleAnalyticsObject'] = r; i [r] = i [r] || function () {

(i [r] .q = i [r] .q || []). push (argumenty)}, i [r] .l = 1 * nowa data (); a = s.createElement (o),

m = s.getElementByTagName (o) [0]; a.async = 1; a.src = g; m [usunięty] .insertBefore (a, m)

}) (okno, dokument, "skrypt", "// www.google-analytics.com/analytics.js" ,'ga');

ga ("utwórz", "UA-XXXX-Y", "auto")

ga ("wyślij", "odsłon")

[usunięty]

Tutaj mamy listę domen, które są używane jako odsyłacze od duchów:

  • blackhatworth.com
  • hulfingtonpost.com
  • darodar.com
  • humanorightswatch.org
  • o-o-6-o-o.com

Skutki spamu polecającego

Spam polecający odgrywa istotną rolę w zmniejszaniu dokładności Twojej witryny i rujnuje jej ogólną reputację w Internecie. webmasterzy często martwią się o jakość ruchu, jaki otrzymują ich strony, a Google Analytics może być wykorzystywany do śledzenia, jaki typ widoków odwiedzają strony codziennie.

Wyeliminuj spam polecający

Ważne jest, aby wyeliminować spam odsyłający, a najczęstszym i najbardziej rozpowszechnionym zaleceniem jest tworzenie filtrów wykorzystujących kryteria oparte na polu Polecenie. Filtry pomagają wyeliminować ruch o niskiej jakości, a wiele osób zaleca blogerom filtrowanie ich danych w oparciu o pola Źródła kampanii .

Innym sposobem na wyeliminowanie spamu polecającego jest użycie filtrów w sekcji Nazwa hosta. Możesz także zablokować adresy IP podejrzanych użytkowników przez całe życie, aby zapobiec wprowadzaniu fałszywych odsłon do witryny. Jedyną wadą tej techniki jest to, że odfiltruje ona również prawidłowe wyświetlenia strony. Na przykład, jeśli ktoś przeczytał Twój artykuł, jego widok również zostanie oznaczony jako spam. Ale jeśli chcesz temu zapobiec, po prostu zablokuj wyświetlenia strony za pomocą hostnametranslate.googleusercontent.com.

Recenzje pracowników serwisu internetowego Mediglobus. Zapewniamy wysokiej jakości leczenie szpitalne i wykwalifikowanych lekarzy za granicą.

November 26, 2017
Semalt Expert o eliminowaniu spamu polecającego w Google Analytics
Reply