Back to Question Center
0

Semalt Expert From Islamabad: Jak blokować Darodar Ghost Referrrs

1 answers:

Darodar.com często pojawia się na liście odesłań Twojego profilu Google Analytics, mimo że nie wysyła Ci prawdziwego ruchu. Możesz obserwować widoczne wizyty, z których wszystkie mają 100% współczynnik odrzuceń i zero sekund spędzonych na Twojej stronie. Darodar.com angażuje się w praktykę znaną jako spam odsyłający. Strona udaje, że oferuje prawdziwy ruch, ale tak nie jest. Darodar.com publikuje listę najlepszych odesłań, a spamerzy uważają, że wchodząc na te listy mogą uzyskać wysokiej jakości linki zwrotne .

Innym powodem jest to, że mają nadzieję, że odwiedzicie ich strony internetowe i kupią coś ze swoich linków partnerskich. Podsumowując, darodar.com jest firmą SEO o czarnym kapeluszu, która obiecuje zwiększyć ruch, ale wykonuje zadania za pomocą nielegalnych i nieetycznych technik .

Sohail Sadiq, wiodący specjalista z Semalt , podaje tutaj pomocne wskazówki w tym zakresie .

W jaki sposób spam odsyłający wpływa na dane?

Niezależnie od przyczyn spamu ze strony polecającej ma to wpływ na dane Google Analytics. Jednym z głównych powodów używania GA jest sprawdzenie, które witryny wysyłają Ci legalny ruch i które są zaangażowane w nielegalne wysyłanie taktyk. Ważne jest również, aby wiedzieć, które witryny są lepsze w wynikach wyszukiwania i jak ulepszyć strategie uzyskiwania nowych linków .

Współczynnik odrzuceń i czas spędzony w witrynie są ważne, ponieważ pozwalają one poprawić strukturę i zawartość witryny. Jeśli posiadasz witrynę biznesową, pomoże Ci to poprawić współczynnik konwersji i wygeneruje dla Ciebie nowe potencjalne szanse. Jeśli chcesz podejmować ważne decyzje dotyczące rozwoju firmy w oparciu o dane Google Analytics, powstrzymaj spam od strony odsyłającej przed zakłócaniem poprawności danych .

Jak pozbyć się spamu ze strony odsyłającej?

Dobrą wiadomością jest to, że można pozbyć się spamu ze strony odsyłającej z danych Google Analytics. Najlepszym sposobem jest skonfigurowanie niektórych filtrów na koncie Google Analytics. Niektóre witryny używają botów do odwiedzania twoich stron internetowych, podczas gdy inne wysyłają fałszywe wizyty bezpośrednio na twoje konto Google Analytics, nawet nie odwiedzając twojej strony. Możesz je usunąć, tworząc filtry na swoim koncie Google Analytics.

Aby skonfigurować filtry dla darodar.com, należy pamiętać o następujących kwestiach:

Zaloguj się na swoje konto Google Analytics i przejdź do sekcji Administracja.

Wybierz opcję Konto i właściwość z menu rozwijanego i utwórz filtry w sekcji Widoki dedykowane.

W menu rozwijanym Widok należy kliknąć opcję Nowy filtr i nazwać swój filtr jako darodar.com.

Nie zapomnij wybrać opcji filtra niestandardowego i wybierz polecenie Polecenie w polu filtru.

Tutaj musisz wstawić plik darodar \ .com w sekcji Filtr i kliknąć przycisk Zapisz przed zamknięciem okna.

A co z innymi osobami odsyłającymi spam?

Możesz łatwo dodać takie filtry dla wszystkich osób odsyłających spam, które pojawiają się na koncie Google Analytics. Powinieneś obserwować nowe domeny pojawiające się w twoich danych i dodawać nowe filtry do tego, co pojawi się z czasem .

November 26, 2017
Semalt Expert From Islamabad: Jak blokować Darodar Ghost Referrrs
Reply