Back to Question Center
0

Semalt Expert: Co to jest Darodar?

1 answers:

Przed przeczytaniem tego artykułu sprawdź logi ruchu w witrynie w Google Analytics. Spójrz na najlepszych odsyłających i sprawdź, czy możesz znaleźć dowolny wpis z "Darodar.com". Jeśli jest obecny, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie: "Co to jest Darodar?"

Co to jest Darodar?

Strona internetowa Darodar pokazuje, że jest to firma oferująca usługi SEO. Artem Abgarian, Semalt Senior Customer Success Manager, mówi, że pochodzenie Darodar nie jest dokładnie znane. Naukowcy wiedzą na pewno, że Darodar wykorzystuje pająki do generowania ruchu, ignoruje pochodne robots.txt i nie oferuje żadnych korzyści.

Darodar ustawił się w miejscu, w którym aktualnie się znajduje, wykorzystując te roboty indeksujące, aby zwrócić na siebie uwagę. Starają się przeszukiwać jak najwięcej stron internetowych i pozostawić po sobie ślad w raportach o ruchu dla ciekawskich administratorów. Zainteresowani wiedzą, skąd pochodzi ruch, administratorzy odwiedzają witrynę Darodar, gdzie widzą propozycję wartości SEO i ofertę zapisania się na nich. Nikt nie wie, czy firma jest prawowita, czy nie. Fakt, że wykorzystuje on brutalną siłę do indeksowania stron internetowych bez uwzględnienia reguł zawartych w pliku robots.txt, budzi wiele obaw. Jednak twierdzą również, że mogą usunąć każdego, kto żąda usunięcia z indeksu. Prawda tego stwierdzenia nie została jeszcze potwierdzona .

Wady Darodar indeksowania witryny

1. Analiza wypaczonych danych

Jedną z konsekwencji wizyty Darodara w witrynie jest rejestracja w dziennikach ruchu. Problem polega na tym, że odsyła ono prawidłowe źródło referencyjne listy i nie jest łatwo wyjaśnić zespołowi wykonawczemu, dlaczego Darodar pojawia się w raporcie analitycznym.

Darodar wpływa również na współczynnik odrzuceń strony. Ponieważ boty Darodar odwiedzają pojedynczą stronę na raz, ich działania podnoszą współczynniki odrzuceń do większej liczby.

Aplikacje do analizy danych i śledzenia mogą pomóc odfiltrować niechciany ruch. Możesz odfiltrować Darodar z Google Analytics. Po zastosowaniu filtru Darodar nie będzie już wyświetlany w raportach. Przejdź do Administratora, a następnie wybierz narzędzie do filtrowania, którego chcesz użyć w widoku / profilu.

2. Koszt przepustowości

Kiedy robot indeksujący Darodar wysyła żądania do witryny, dane przepływają tam iz powrotem z serwera. Może to być kosztowne, zwłaszcza jeśli serwer działa z ograniczoną przepustowością. Duże ilości ruchu generowanego przez Darodar mogą bardzo szybko się powiększać.

Najlepszym sposobem blokowania Darodar jest użycie pliku robots.txt, który zwykle ignoruje. Ponadto trudno jest zablokować domenę przy użyciu dyrektyw htaccess lub podobnych podejść, ponieważ wykorzystuje kilka lokalizacji do generowania ruchu. Inną opcją jest zaimplementowanie bloku na poziomie serwera, który może mieć poważne konsekwencje dla wydajności serwera i dlatego nie jest zalecany.

Dokąd zmierzasz

Jeśli Darodar nie pojawia się w dziennikach ruchu, po prostu zignoruj ​​je na razie. Jeśli zauważysz wzrost opłat za przepustowość lub po prostu chcesz je wyeliminować z raportów, poproś o usunięcie z indeksowania. Jeśli to nie zadziała, zastosuj niektóre reguły oparte na serwerze, które odmawiają dostępu z jakiejkolwiek działalności z Darodar.com.

November 26, 2017
Semalt Expert: Co to jest Darodar?
Reply