Back to Question Center
0

Przydatne wskazówki i wskazówki z Semalt na temat wykluczania robota i spamu ze swojej witryny

1 answers:

Znany również jako spamdexing, bombardowanie stron odsyłających jest aktualnym trendem w sektorach marketingu cyfrowego , które spowodują obniżenie Twojej witryny WordPress w mniej niż tydzień. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zgłaszano przypadki robota sieciowego i spamu stron odsyłających o niepożądanych stronach internetowych, stanowiąc duże zagrożenie dla stron na wczesnym etapie rozwoju .

Niedawno uruchomiliśmy witrynę fotograficzną poświęconą dzieciom i dzieciom. Jako nowa witryna skupiliśmy się na rozwijaniu naszej strony internetowej, ale zapomnieliśmy o blokowaniu indeksowania witryny przez roboty indeksujące. Niestety, spam odsyłający i spam robotów widmowych widział okazję do wykorzystania. Zaczęliśmy otrzymywać odesłania pochodzące z witryny pornograficznej .

Jako webmaster, nie chcesz, abyś został przyparty do muru przez złośliwe skierowania. Przeszukiwacz wywołań robotów wysyła ci złośliwe linki i kieruje fałszywy ruch do Twojej nowo opracowanej witryny. Na dłuższą metę klikniesz link z zamiarem zidentyfikowania, skąd pochodzi większość odwiedzin. W ten sposób spamerzy zarabiają dolary. Oto porady i wskazówki Jack Miller, Senior Customer Success Manager Semalt , który pomoże ci wykluczyć robota i spam ze swojej witryny .

Co należy wiedzieć o spamie polecającego

Spamerzy podchodzą do właścicieli witryn, a sprzedawcy internetowi zmieniają się w miarę upływu czasu. Obecnie spamerzy wysyłają automatyczne żądania do właścicieli witryn i pozostawiają fałszywe adresy URL, które przekierowują właścicieli witryn do złośliwych witryn. Osoba atakująca wyszukuje internetowych sprzedawców, aby klikali zautomatyzowane linki z ciekawości. Po kliknięciu linków spamerzy w końcu zarabiają prawdziwą gotówkę, określaną jako opłata za reklamę .

Spam erący robota indeksującego działa na zwiększanie fałszywego ruchu w Twojej witrynie. Czas potrzebny na sfałszowanie wizyt prowadzi do wysokiego współczynnika odrzuceń i minimalnego czasu trwania sesji, co jest kluczowym czynnikiem, który prowadzi do tego, że algorytmy ustalające ranking słowa kluczowego konwersji są pomijalne. Spamerzy wykorzystują spam odsyłający, w którym zaszyfrowane kody przeszukują Twój kod analityczny Google, a następnie przekręcają Twoje dane .

Sposoby wykluczania przeszukiwacza i spamu z twoich analiz

Używanie blokerów GM do blokowania spamu stron odsyłających

Czy jesteś webmasterem, który napotyka spam odsyłający robotów indeksujących na Twojej analizie? Nie ma powodu do paniki. GM Block Bots to jedna z najdoskonalszych wtyczek WordPress, które wykluczają przeszukiwacze i spam, na przykład best-so-solution.com i blackhatworth.com z Google Analytics. Aby usunąć spam odsyłający za pomocą wtyczki WordPress, prześlij najnowszą wersję GM Block Bot na swojej stronie internetowej, a następnie ją aktywuj.

Używanie pliku .htaccess do blokowania spamu ze strony odsyłającej

Jako webmaster możesz w prosty sposób zapobiegać i wykluczać spam stron odsyłających za pomocą pliku .htaccess. Ten plik konfiguracyjny blokuje szkodliwe adresy URL w odniesieniu do Twojej witryny WordPress. Po prostu dodaj wygenerowany kod do pliku .htaccess, aby zablokować stronę odsyłającą robota indeksującego z rekordami kampanii .

Co musisz wiedzieć o ghost referrer

W porównaniu ze spamem strony wywołującej robota indeksującego, spam odsyłający ghost można wyłączyć, ustawiając filtry blokujące adresy URL spamu. Utwórz i użyj poprawnej nazwy hosta, aby zablokować podawanie nieprawidłowych adresów URL na Twoim koncie .

Po zablokowaniu botów spam ze strony odsyłającej i niechciany ruch związany z witryną oczekuje drastycznego spadku ruchu w Twojej witrynie. Jednak współczynnik odrzuceń będzie się kręcił i napotykasz wysokie okresy trwania sesji. Zachowaj czujność i aktywność, aby wykluczyć robota i spam ze zniekształceń za pomocą raportu Google Analytics.

November 26, 2017
Przydatne wskazówki i wskazówki z Semalt na temat wykluczania robota i spamu ze swojej witryny
Reply