Back to Question Center
0

Jakie jest pochodzenie spamu? - Interesujące fakty z Semalt Expert

1 answers:

Spam jest dowcipem. Jednak ten produkt z szynką jest zakorzeniony w amerykańskiej historii. Zyskał popularność na przestrzeni lat i przeszedł z mięsa na lunch do ikony popkultury. Spam został po raz pierwszy stworzony przez firmę Hormel w XIX wieku i był ulubioną rzeczą podczas II wojny światowej. Został spożyty w Stanach Zjednoczonych na dużą skalę, ponieważ uznano go za bardzo smaczny od innych mięs. Z czasem spam stał się znanym produktem i ulubionym przedmiotem wojska za granicą, znanego z wygodnej wysyłki i stabilności .

Jack Miller, Senior Customer Success Manager Semalt dodaje, że spam jest nadal znany i używany na Hawajach, gdzie ma jeden z najwyższych wskaźników zużycia na mieszkańca. Jest równie sławny w niektórych częściach Azji i Wielkiej Brytanii. Warto również zauważyć, że spam jest obecnie sprzedawany w ponad czterdziestu krajach na całym świecie .

Główne składniki spamu

Głównymi składnikami klasycznego spamu są wieprzowina z szynką, skrobia ziemniaczana, sól, azotyn sodu, cukier i woda. Skrobię ziemniaczaną stosuje się do wiązania mięsa, a azotan sodu działa jako środek konserwujący. Galaretowata, gęsta substancja owinięta wokół spamu jest zrobiona z żelatyny i zestala używane mięso. W zależności od spamu można tam znaleźć także inne składniki, takie jak kurczak, indyk, chili i papryka. Spam ma różne smaki i jest lubiany na całym świecie. Ma zarówno wysokie, jak i niskie odmiany sodu, które są zdrowsze niż jakikolwiek inny posiłek .

W jaki sposób wykorzystywany jest spam

Możesz upiec, smażyć, grillować lub spożywać spam w zimnej postaci. Można go również stosować do wstępnego gotowania, co oznacza, że ​​ogrzewanie jest opcjonalne. Najlepszym sposobem na wykorzystanie spamu jest znajomość z przyjacielem, a także ulubione kluski lub jajka. Możesz go używać na śniadanie, ponieważ jest to wszechstronny posiłek. Spam może być również używany w hamburgerach, kanapkach, pizzach i curry. Fani spamu słyną ze swoich kreatywnych i unikalnych zastosowań tego konserwowego mięsa. To nie jest najsmaczniejszy i najbardziej pożywny posiłek, ale możesz go spożywać w codziennej diecie, ponieważ spam zawiera mnóstwo konserwantów i tłuszczów nasyconych. Jeśli wybierasz się na kemping, możesz zabrać go ze sobą w zimnej formie .

Obchody spamu

Spam jest powszechnie stosowany w Waikiki i innych częściach Hawajów. W ostatnim tygodniu kwietnia obchodzony jest festiwal poświęcony miłośnikom spamu. Jest to jeden z najbardziej znanych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Z tej okazji miejscowi konsumują dużo spamu i sprzedaje się miliony puszek. Poza tym, Austin ma unikalne muzeum spamu, a firma Hormel, która znajduje się w tym mieście, produkuje i sprzedaje spam na dużą skalę. Miasto Shady Cove w Oregonie słynie na całym świecie z corocznych pochodów spamowych .

Spam w popkulturze

Można bezpiecznie wspomnieć, że spam stał się istotną częścią amerykańskiej kultury od czasów II wojny światowej. W tym czasie był używany w wojnie jako główne źródło pożywienia dla żołnierzy. Gdy wojna dobiegła końca, Hormell zebrał grupę muzyków i kilka młodych kobiet znanych jako Hormell Girls. Kobiety te promowały spam i przyjmowały ludzi swoimi patriotycznymi piosenkami .

November 26, 2017
Jakie jest pochodzenie spamu? - Interesujące fakty z Semalt Expert
Reply