Back to Question Center
0

Ekspert Semal z Islamabadu: Co to jest spam odsyłający i jak tego uniknąć?

1 answers:

Sohail Sadiq, specjalista Semalt , zapewnia, że ​​można pokonać spam stron odsyłających, duchów i robotów na swoim koncie Google Analytics, ale musisz wiedzieć, czym jest strona odsyłająca, robota i spam duchowy. jak możesz je filtrować.

Co to jest spam stron odsyłających?

Jeśli zauważysz, że spam ze strony odsyłającej jest śledzony na Twoim koncie Google Analytics, powinieneś jak najszybciej podjąć działania. W przeciwnym razie albo utworzy linki z powrotem do własnej witryny, albo zmniejszy ranking Twojej witryny w wynikach wyszukiwania . Na dużą skalę nie jest to poważny problem, ale na małą skalę spowoduje wysłanie setek lub tysięcy fałszywych odwiedzin do witryny i przekrzywi dane Google Analytics. Sprowadzający spam zazwyczaj pochodzi z witryn takich jak darodar.com, get-free-traffic-now.com i free-share-buttons.com. Zobaczysz, że te witryny generują 0:00 sekund spędzonych w witrynie, a współczynnik odrzuceń wynosi 100%.

Co to jest Ghost Spam?

Duch-spam zazwyczaj nadyma dane odwiedzających bez odwiedzania twoich stron internetowych. Zostałby oszukany ze strony i jest kierowany na Twoje konto Google Analytics. Może również przekierować cię do dziwnych stron internetowych osób trzecich. Spam duchowy przychodzi w formie skierowań i losowo zmniejsza pozycję Twojej witryny w Google, Bing i Yahoo. Event-tracking.com to strona internetowa, która codziennie wysyła spam ducha do wielu stron internetowych.

Co to jest Crawler Spam?

Spam erotyczny odwiedza Twoją witrynę, ale nie ma interakcji ze stronami. Ma on na celu indeksowanie na koncie Google Analytics i przekierowuje wizyty o wysokiej jakości na stronę trzecią, nieznaną witrynę. Śmierć robota indeksującego może pomóc w indeksowaniu witryny, ale nigdy nie przynosi korzyści w odniesieniu do ulepszonych rankingów wyszukiwarek . Spam może przybrać dowolną postać i nie powinien być ignorowany za wszelką cenę. Kiedy otrzymasz spam, możesz zostać popchnięty do specjalistów SEO, aby się go pozbyć. Kiedy tam dotrzesz, możesz zostać popchnięty przez jakąś usługę SEO, przekierowany na prawdziwą stronę jako część programu afiliacyjnego lub skończyć na jakimś wirusie .

W jaki sposób zatrzymać odsyłanie spamu?

Pierwszym krokiem jest odwiedzenie strony Ustawienia na koncie Google Analytics i kliknięcie opcji Wyklucz wszystkie działania ze znanych pająków i robotów. Możesz tworzyć filtry i dodawać do nich podejrzane strony, aby pozbyć się spamu ze strony odsyłającej. Innym rozwiązaniem jest dostosowanie ustawień pliku .htaccess.

W jaki sposób mogę zatrzymać Ghost Spam?

Najlepszym i najprostszym sposobem na powstrzymanie spamu duchowego jest skonfigurowanie filtrów na koncie Google Analytics. Wszyscy odwiedzający witrynę można podzielić na różne kategorie i można osobno utworzyć filtry dla wszystkich kategorii. Ponieważ spam duchowy jest losowy z natury i nie wysyła danych duff do konta Google Analytics, dlatego należy go zablokować za pomocą pliku .htaccess lub na poziomie serwera.

Jak mogę przerwać spam robotów?

Ponieważ spam robota faktycznie odwiedza twoją stronę internetową, możesz dodać jej nazwę w filtrze Google Analytics i zablokować. Istnieją różne domeny, a lista ciągle się rozwija. Simoahava.com/spamfilter to popularny spam robotyczny, który powinien zostać zbanowany na koncie Google Analytics. Searchcommander.com to kolejna podobna strona, która uczestniczy w wysyłaniu spamu robotów do użytkowników .

November 26, 2017
Ekspert Semal z Islamabadu: Co to jest spam odsyłający i jak tego uniknąć?
Reply